Facebook Twitter Vimeo


Basın Odası

Facebookta Paylaş
Tweetle

Ormanda Kurabiye peşinde macera…Türkiye’nin en kalabalık ve madalyaları yenebilen tek macera yarışı olan Kurabiye Macera Yarışı, iki farklı parkurda güneşli bir havada başarıyla tamamlandı.2 Aralık 2012, Pazar günü Koç Üniversitesi Sarıyer Kampüsü’nden start alan Kurabiye Macera Yarışı yedinci kez maceraseverlerle buluştu.

Deneyimli kadrosu ve profesyonel yarış planlayıcısı kimliğiyle camianın en güvenilir organizatörü olan Macera Akademisi’nin hazırladığı yarış, saat 10:00’da Koç Üniversitesi’nden başladı ve 17:30’da yarışın başladığı yerde son buldu.

Kurabiye Macera Yarışı bu yıl, koşu, bisiklet, kano, ip inişi, kaya tırmanışı, orinteering gibi spor disiplinlerinden oluşan Macera Yarışı ve Macera Koşusu olmak üzere iki farklı parkurda koşuldu. İki kişilik takımlar halinde yarışan maceraperestler, haritalarında işaretledikleri kontrol noktalarını belirledikleri stratejiye göre dolaşarak varışa ulaştılar.

Son yılların en zorlu Kurabiye Macera Yarışı’nın iki kategorisinde mücadele eden 73 takım ve 146 yarışmacı dağ bisikleti, koşu, harita okuma, kano, kaya tırmanışı ve ip inişi gibi spor disiplinlerini başaran yarışmacılar gün içinde 60 km’ye kadar mesafe kat ettiler.

Belgrad Ormanı’nı zorlu ama nefes kesici güzellikteki doğasında yol alan yarışmacıların büyük bölümü etapları bitirmeyi başardı.

Ormanda Puan Avı

Kurabiye Yarışı, aynı zamanda Türkiye’deki ilk ve tek puan toplama esasına dayanan macera yarışı. Bu sayede yarışmacılar belirli bir rota yerine kendi güçlü yanlarına göre strateji kurarak hangi puanlara gideceklerine karar verdiler. Güçlü takımlar hata yaparken; iyi planlama yaparak yavaş hareket eden takımların kürsüye çıktığı yarışta kürsüye çıkan herkes kurabiye madalya kazandı.

Macera Yarışı parkurunda en fazla kontrol noktasını toplayan ve zamanında bitiren Kombat Divers takımından Mustafa Poyraz- Mahmut Yavuz 6 saat 58 dakikada yarışı bitirip birinci olurken, Team Merkit takımından Muammer Yıldız- İbrahim Küçükdoğan ikinci, Takım 22 takımı Kadir Kocaer- Bülent Şahin 3. oldu.

Yarış başarıyla tamamlayan tüm macera severlere Aşşk Kahve’nin hazırladığı lezzetli “başardım” kurabiyelerle taçlandı. Erkek ve Karma takım kategorinde dereceye girenler; Merrell ve Aktif Pedal’ın hediyeleriyle ve “kurabiye madalyalar”la tekrar taçlandılar.

Ayrıntılar www.kurabiyemy.com adresinden takip edilebilir.

Kurabiye Macera Yarışı nedir?Kurabiye Macera Yarışı dağ bisikleti, patika koşu-trekking, kano, ip inişi-geçişi, harita okuma, orienteering gibi birkaç doğa sporu disiplinini beraber kullanmayı gerektiren bir macera yarışıdır. Macera yarışı ve macera koşusu (bisiklet kullanılmaz) olarak iki farklı parkurda koşulmaktadır. Parkurun sabit uzunluğu yoktur, takımlar strateji kurarak belirli zamanda en fazla puan toplamaya çalışır. Parkuru bitiren her takım “BAŞARDIM!” kurabiyesi kazanır.

Kurabiye Macera Yarışı bir MCR Racesetter organizasyonudur.

Fotoğraf Klasörü: https://www.yousendit.com/download/WUJiK0d1Z2orV3pIRHRVag

Twitter/mcrracesetter
Facebook/MaceraAkademisiYarislari
Afiş

Logo

Gönüllü Olun
Eğer yarışmacı t-shirt’ü giymeyecekseniz, gönüllü görevli olarak bu maceranın gerçekleşmesine destek olabilirsiniz. Gönüllü olmak için tıklayın
Foto Galeri
MAY
Kurabiye Macera Yarışları bir Macera Akademisi - Race Setter organizasyonudur.
© 2012 Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım : Renkli Kare